Kitették a csecsemőt egy padra, rövid levelet mellékeltek hozzá
Europethrob hírek ', Belföldi hírek

Minden dala sláger, a története olyan szívhez szóló, hogy székhez szögez időst és fiatalt, a (Pesti) Magyar Színházban pedig olyan fergeteges előadás született belőle, hogy a premieren nem akarták leengedni a szereplőket a színpadról. Nagy Tibor Magnus, Pozsgai Zsolt és Bradányi Iván A kölyök című musicalje világszám, Nagy Viktor rendezése csuda, a színészek, táncosok, énekesek teljesítménye elbűvölő.
Charlie Chaplin ünnepelt filmes, egy filmstúdió sikeres tulajdonosa számos alkalmazottal, amikor a sok-sok munka és feladat közepette gyereke születik. Nem megy be megnézni a kórházba, mert nem ér rá, a kisfiú pedig néhány nap múlva meghal. Az anya mondja ezt el neki, akihez nem ment be, és aki ezek után el is hagyja őt.

Egy csavargó sétál a nagyváros utcáin, amikor is a padon egy rongyokba bugyolált csecsemőt talál. Felveszi, és ekkor veszi észre, hogy egy levelet is mellékeltek hozzá:

Szeresse ezt az árvát, nevelje fel tisztességgel, szeresse ezt a gyereket

– betűzi ki az üzenetet, majd hazaviszi szegényes hajlékába, és tízéves koráig – sok-sok nehézség közepette – úgy nevelgeti, hogy senki nem kérdezi, honnan van tulajdonképpen ez a gyerek, senki nem akarja elvenni tőle.

Chaplin ismerte a nyomort
Charlie Chaplin élete maga a rejtély. Azt sem tudjuk pontosan, mikor és hol született, apja elhagyta a családot a kis Charlie érkezése után, anyja ebbe testileg és lelkileg is belerokkant. Chaplin gyerekkorában élt árvaházban, megtapasztalta, milyen a nyomor, Amerikába érve aztán kemény munkával olyan sikereket ért el a filmes világban, amit kevesen.

Magánélete felnőttként sem volt nehézségektől mentes, első gyermeke meghalt, és a nőkkel sem bánt mindig jól.

A gyermeke elvesztése után készítette el első egész estés, fekete-fehér filmjét, 1921-ben, és A kölyök lett aztán az egyik legsikeresebb játékfilmje. Volt honnan merítenie, amikor a szegénységet, a testi-lelki kiszolgáltatottságot kellett megjeleníteni, és A kölyökbe beleszőhette azokat a fájdalmas apai érzéseit is, amelyeket a gyermeke elvesztése miatt élt át, illetve amiket érezhetett volna, ha fel tudja nevelni.

Ezeket a történetszálakat gyúrta egybe Nagy Tibor Magnus, Pozsgai Zsolt és Bradányi Iván egy musicalbe, az eredmény pedig Chaplinhez és Hollywoodhoz is méltó. A zenés darabot 1992-ben mutatták be először, és most a Magyar Színház úgy állította színpadra, hogy megállná a helyét bárhol a világon: sodró lendületű, szívhez szóló, nagyívű előadás született, ahol egytől egyig minden szereplő remek, a dalok tökéletesen kelnek életre, a táncosok profin, szemet gyönyörködtetően adják elő a helyzetekhez megalkotott koreográfiát.

A csillagokat az égről
Az ünnepelt énekesnőt, Maryt, aki a legnagyobb és talán legnehezebb slágereket énekli, Jenes Kitti kelti életre gyönyörű hangon, melegséget és elesettséget sugárzó, érzékeny előadásban, miközben a prózai részeknél tud kemény is lenni. Madame Foyer, a házmesternő Lőrincz Nikol alakításában egyszerre vad és kiszolgáltatott, és minden színre lépésével megmozgatja a közönséget. Charlie és Jackie, a kölyök kettőse pedig mindent visz: Szemenyei János és Gyetvai Martin (a másik szereposztásban Kocsis Gergő Levente játssza a kisfiút) egymásra mindvégig figyelve a csillagokat is leénekelték az égről.

Forrás, szerző: index.hu